Tarot a výklad karet

Chcete nahlédnout do budoucnosti? Co kdybyste mohli vejít na tajemnou cestu sebepoznání a identifikovat symboly, myšlenky, neviditelné síly i pocity ve vás? Co kdybyste mohli vnímat těžko postřehnutelné proudy ovlivňující vaše životní putování a vnitřní vesmír? Nechte si vyložit karty a poodhalte skrytá tajemství vaší duše a podvědomí. S pomocí tarotu najdete tu správnou životní cestu.

Co je tarot?

Význam slova tarot můžeme chápat jako „královská cesta“ (Tar – cesta, Ro- král, královský). Tarot je tedy vznešeným a důstojným pomocníkem, jak svou životní cestu vidět, zpytovat a vědomě utvářet. Prostřednictvím karet se lidé snažili poznat svůj osud už od pradávna. Karty slouží jako prostředník mezi námi a naším podvědomím. Vyjevují osud a důležité milníky života, které jsou nám předurčeny. Tyto zásadní okamžiky života však nejsou neměnné.

Je nesmírně důležité si uvědomit, že „Tarot není pouťovou hrou ani náhražkou života“. Nejde o výrok osudu, kterému nemůžete uniknout, nelze ho ani brát na lehkou váhu. Karty nám zpřístupňují pohled na to, jak se bude vyvíjet naše budoucnost či nějaká aktuální událost. Tento vývoj do budoucna je odvislý od naší minulosti a současnosti. Změnou náhledu na sebe samého a na své životní okolnosti změníme sami sebe i vnější svět. To se odrazí i na průběhu budoucích událostí.

Máte zájem o TAROT / výklad karet?

Vyplňte formulář, ráda vám zavolám zpět.

  Vaše kontaktní údaje výše budou využity jen za účelem zpracování Vašeho dotazu/podnětu a nebudou poskytnuty žádné třetí straně. Informace o Vašich právech jsou zde.

  Ohlédnutí do minulosti

  První zmínka o tarotu v Evropě se objevuje s jeho zákazem městem Bern, a to již v roce 1367. O několik starší je další informace o tarotu ve Florenci jakožto o hře jménem „Naibb“. Tento název je odvozen ze sanskrtu a v překladu znamená „střed kola“. V 16. století se poprvé objevuje jméno „tarocchci“. Slovo „tarot“ bylo pravděpodobně francouzskou formou téhož. Nejstarší zachovaný tarot je marseillský. Údajně pochází z roku 1760. U nás je nejrozšířenější formou tarotu Rider Waite Tarot. Byl vydán v roce 1910 A.E.Waitem. Opomenout nesmíme ani třetí nejvýznamnější tarotovou sadu známého mága A. Crowleyho (1875-1947), která nás přitáhne svou magickou fascinující intenzitou. Dnes je k dispozici bezpočet tarotových sad s různými grafickými náměty. Výběr z tohoto nepřeberného množství záleží na osobních preferencích a smyslu pro symboliku každého z nás. Bez ohledu na to však zůstává tarot jedinečnou a hlubokou sondou do tajů lidské bytosti.

  Co vám v oblasti tarotu (výkladu karet) mohu nabídnout?

  Rider Waite Tarot

  Jedny z nejoblíbenějších tarotových karet, které byly poprvé vydány na konci roku 1909 s jednoduchými obrázky, detaily a pozadí pak mají bohatou symboliku. Tyto karty jsou velice nápaditě ilustrované na pozadí viktoriánské doby.

  Kočičí tarot

  Originální tarotové intuitivní karty nejen pro milovníky koček. Příběhy kočičích karet nám zavedou do tarotového kočičího světa. Jejich autorka L. Weatherstone skvěle skloubila tradiční významy tarotu s vlastnostmi a moudrostí koček. Karty jsou doplněny krásnými ilustracemi M. Mueller.

  Forest of enchantment tarot

  Magické lesní karty vydané v roce 2019 stejnou autorkou L. Weatherstone. „Začarovaný tarot“ nám přibližuje tajemství čarodějnic, elfů, kouzelníků, víl a rozmanitých lesních zvířátek. Prostřednictvím příběhů obyvatel lesního světa se můžeme zamýšlet nad hlavními otázkami našeho života.

  V jakých životních oblastech nám karty mohou dát doporučení?

  • Práce, finance a další rozmanité hmotné cíle
  • Rozvoj osobnosti a náš vnitřní vývoj. Pomáhá nám objevit skryté významy našeho podvědomí.
  • Jak přistupovat k událostem pro lepší pochopení minulosti i přítomnosti.
  • Sebereflexe, která mnohdy může pozitivně ovlivnit vaši budoucnost
  • Oblast vztahů (od mileneckých přes manželské, rodinné a osobní až po pracovní vztahy)